Elfkine ločprdiny

 

Moji drahí, keďže na sto percent neviete, čo je to „ločprdina“, dovoľte mi spolu s pánom Hviezdoslavom ozrejmiť vám tento bohomzabudnutý pojem:

Ločprda i ločprdina, -y žen. r. hovor. expr. zlá, nechutná tekutina, pijatika, zlý nápoj a pod., žbrnda

Takto: ločprda je okrem zlého nápoja aj niečo, čo elfka ČISTO EDUKAČNE popíja každú sobotu. Iní ľudia (a elfovia) možno v sobotu večer popíjajú víno kultivovaných odrôd a ročníkov. Iní možno siahnu po špirituse alebo hriatom. Onakvejšie bytosti snáď nepohrdnú ani vychýreným zlatým mokom, no nie elfka! Elfka neúnavne pracuje na zlepšovaní svojich alchymistických a liečivých schopností a preto leje do gágora všetko rad-radom. Najmä ločprdy. Niektoré z nich by som vám chcela predstaviť, aby ste sa poučili a neopakovali moje chyby :D

 

Piatok večer: Ločprda „Bad King John“

 

badkingjohn_real

 

Toto „very English black“ pivo so 6% alkoholu bolo fakt tmavé, fakt horké a fakt hnusné :D Vypila som asi pol fľaše (lebo zvyšok si uzurpovala moja spoločnosť, ktorá asi naivne verila, že zo 6% sa dokáže opiť) a okrem skrivenej huby som dostala na pár ďalších hodín aj bolehlav. Ako odborníčka na ŽIADNE alkoholické nápoje však musím povedať, že na svete pravdepodobne existujú ľudia, ktorým Zlý Kráľ Ján (Bezzemok?) chutí a preto pivovar „Ridgeway Brewing“ ešte neskrachoval. No, aspoň majú peknú fľašu a „veľmi anglickú“ pachuť… ak je to niečo chvályhodné.

 

  Sobota večer: Ločprda „Gulden Draak“

 

flasa_small

 

Tento belgický zlatý drak je pivo s 10,5% alkoholu a sladkou chuťou… čerešní? I guess. Skoro by to ani nebola ločprda, lebo ja sladké alkoholy ľúúúúbim, ale je to také horkosladké „nič“, ktoré nie je ani poriadne sladké, ani poriadne horké a aftertaste cítim až niekde v eustachovej trubici. Rovnako sa dosť obávam bolehlavu, lebo bittersweet Gulden Draak už na prvý glg viac sladí ako kĺže a ničím to neriedim ani nezapíjam. Ej budeže to mrzká nedeľa :D Ale neklesajte na duchu, my mestskí elfovia sme sa už stihli prispôsobiť nástrahám modernej doby a máme spôsoby, ako sa dostať z hocijakého opojenia (a.k.a. šumák vyprošťovák).

V záujme zdokumentovania účinkov a gustióznosti ločpŕd voľne dostupných na Slovenskom trhu vás však chcem požiadať, aby ste mi dali vedieť ak existuje niečo, čo by som rozhodne mala okoštovať. Kúpim, vypijem, vystrúham grimasu, napíšem článok :) To je môj workflow. Ak popri tom budem akurát robiť nejaké Let’s Play video, bude to dokonca double damage! To by ste si nechali ujsť? C’mon!