Elfkini entovia

Ahojte! Dnes som úplne celý deň nadšená a vyšťastnená, lebo! Som objavila ďalšiu vec o ktorej môžem snívať, ktorou sa môžem do úmoru zaoberať a ktorá sa mi s veľkou pravdepodobnosťou nikdy nepodarí :D Možno viete, že veľmi rada pestujem bonsaje (hoci momentálne mám len tri, lebo sú na moje biedne materské pomery strašne drahé…). Aj dnes poobede som googlila nejaké stratégie ako boostnuť ich rast a zdravie, koľko lumenov ideálne potrebujú (a jasné, že som potom pomocou mobilu merala lumeny pri našom okne :D ). Keď tu zrazu…

… to bola len clickbait stratégia, aby ste si rozklikli článok ;-) Ale teraz vážne, naozaj som na jednom fóre v úplne odveci téme (niečo o brestoch) zahliadla dychberúci obrázok bonsaju. Posúďte:

Však nie som sama, kto v stromčeku vidí skláňajúcu sa postavu? Je dokonalá! Viete, takémuto typu bonsaju sa hovorí han-kengai, pretože imituje akúsi kaskádovitosť a zväčša aj vyzerá tak nejako…. obyčajne kaskádovito, ale tento!!!! No úplná zhrbená postava, však? A vtom mi to docvaklo – elfka, ty si trdlo. Veď už dávno si mala zo svojich bonsajov tvarovať entov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (množstvo výkričníkov je v tomto prípade úplne opodstatnené, lebo som trdlo, že mi to nenapadlo skôr).

Takže som prirodzene začala googliť „bonsai ent“ a zopár takých bonsajíkov veru existuje, hoci väčšina výsledkov boli len umelohmotné napodobeniny. Tie reálne entské bonsaje si môžete vychutnať v mojej mini galérii :) (rozkliknite si obrázky na plnú verziu)

ent_2
hobbitbonsai
ent_3
lenz_ent

Že sú nádherní?! Ok jedno z toho nie je ent, ale hobitia nora, no a čo :D Hodí sa tam, ehm. Takže som nadšená, že také niečo sa dá vytvarovať a dosiahnuť, hoci je to určite veľmi náročné. Nejde ani tak o samotné tvarovanie (bola som na kurze bonsajistiky a videla som ako sa o robí), skôr o to, že človek niekedy čaká ROKY ROKÚCE, kým bonsaj narastie do požadovanej výšky, resp. kým jednotlivé vetvičky zhrubnú a naberú rozmery, ktoré už pripomínajú tvar, do ktorého chcete bonsaj zostrihať a vytvarovať. A práve na toto dlhočizné čakanie zväčša ľudia nemajú nervy. Ani elfovia. Teda, ani ja :D Moje tri bonsaje sú ficusy, ktoré dokázali prežiť už všeličo (po pôrode som sa im doslova a dopísmena niekoľko mesiacov vôbec nevenovala), ale ent z ficusu by nebol až taký pekný ako trebárs z brestu. Ach brest <3 POTREBUJEM TERASU NA BONSAJE! :)

A čo vy, máte nejaké ujeté hobby? Ja sa priznám, že ešte zbieram divadelné bábky (hlavne rozprávkové) a malé postavičky elfov. Môj manžel nie je nadšený ;D