Heroes 3 HD remake

     Ľudia sú super. Ani po rokoch nezabúdajú na hry, pri ktorých v detstve strávili nejeden večer (ale mamke tvrdili, že úlohy sú napísané a dnes sa faaakt nebolo na čo učiť ;)). Viete, vždy som mala pocit, že Heroes of Might and Magic je špeciálny prípad hernej série, ktorá po treťom dieli rozdelila svojich fanúšikov na dva tábory – tých, ktorí tvrdia, že nikdy nebola lepšia hra ako HoMaM 3 a tých, ktorí uznávajú nejakú inú časť (často práve štvorku). Nech je ako chce, HoMaM v srdciach ľudí (a elfov, Rampaaart!) dodnes rezonuje, čo chápu aj developeri. Napokon, keby táto značka už nemala potenciál, nechystal by sa už v poradí SIEDMY diel Heroesov! :) Dnes však chcem písať o inom. Dnes sa vrátime do dôb, kedy sa roky nezačínali písať číslicou 2 a Heroes of Might and Magic 3 bola nová gameska na našich maličkých diskoch.

Heroes of Might and Magic 3 HD

 

ÁNO, pochopili ste to správne!!! Chystá sa HD prerábka našej obľúbenej hry z roku 1999!!! Ak neviete, čo znamená „HD prerábka“, tak vedzte, že ide len o nový, graficky vylepšený kabátik pre hru, ktorá inak ostane nedotknutá. Žiadny nový content, žiadne nové kampane, žiadne nové jednotky. Všetko, čo sme poznali z roku ’99, len prispôsobené rozlíšeniam dnešných monitorov a trochu vypimpované. Prečo? Pretože na monitore s HD rozliškom sa pôvodný Heroes 3 hral už pomaly ako japonská pixelartová hra. A čím horšie niečo vyzerá, tým (bohužiaľ) menej nových hráčov si získa. Len pomyslite na generácie mladých gejmerov, ktorí nikdy nepocítia radosť z upgradnutia mestečka! Z novodobytej bane! Zo získania silného artefaktu pre svojho hrdinu! Ach, až mi slza vybehla pri spomienke na môjho obľúbeného Aerisa :) Ak som vás teda namlsala, pozrite si promo video a sami uvidíte, aký veľký rozdiel to bude! :)

 

 

No a čo povedať na záver? Že hru prerába Ubisoft Entertainment, vyjsť má 29. januára 2015 na platformy PC (Steam!!!!!!!!! Tenkrát poprvé!!!!), iOS (len na tablety) a Android (len na tablety). A keď sa všetko podarí tak, ako sa má, môžete si s kamošmi v obývačke zriadiť aj takéto nejaké mini Heroes kino :D Tešíte sa? Ja sa teším tak moc, že je mi úúúplne jednokoľko to bude stáť. Len nech ma to teleportuje do čias mojej strednej školy a bezstarostného hrania 24/7 ;P

A na rozlúčku si každý povinne pustí túto dvojminútovú skladbičku z Heroes 4. Crying yet?