Kopa radosti odteraz až do Vianoc!

Poznáte jarnú únavu, však? Tak ja mám teraz letnú únavu. To je taký stav, keď sa vám všetky dni zlievajú do jedného dlhééého horúceho oného a vôbec nič sa vám nechce. Všetky plány na letné aktivity sú zabudnuté a ofrfľané a vy už len tak nejako existujete a snažíte sa nájsť svetlo na konci tunela. Ale také studené svetlo, max. 5000 Kelvinov :D U mňa sú tieto svetlé momenty nové releasy hier, filmov, seriálov a niekedy aj hudobných albumov. Tak vám tu teraz spíšem na čo sa môžete v najbližšej dobe tešiť a ktovie, možno nájdeme aj prienik svojich popkultúrnych chúťok ;-) A hlavne – vždy keď zabudnem na čo sa teším, tak si otvorím tento článok (čiže áno, píšem ho najmä sama pre seba :)).

 

Jún 2017

Začnime júnom, aj keď ten už je underway. Ak ste gejmeri, môžete slintať nad novým Crash Bandicootom, Final Fantasy XIV: Stormblood, Tekken 7 či novým expansionom do Elder Scrolls Online: Morrowind. K Morrowindu sa ešte vrátim v inom článku, lebo jeho pridaná hodnota nie je ani tak datadisk samotný, ako skôr soundtrack k tomuto rozšíreniu, ale nejdem zachádzať do podrobností. Len by ste mali vedieť, že u nás doma ten soundtrack hrá celý deň na loope :D Filmoví fanúšikovia možno viac ocenia júnové trháky Wonder Woman (vraj sa FAKT podaril), The Mummy (vraj sa FAKT nepodaril – a ja sa len škodoradostne smejem, lebo mám averziu voči Tomovi Cruisovi) alebo animák Despicable Me 3.  Ďalšie mesiace už budú len po jednom „svetlom momente“:

 

Júl 2017

 

No haloooo, konečne príde nová séria Game of Thrones! Siedma séria sa nám začne 16. júla a skončí už 27. augusta :-( Hej, také krátke to bude. Ja už na youtube fetujem kadejaké konšpiračné teórie čo a ako bude a ako sa to skončí, názorov je hrozne veľa. Len by som chcela, aby Littlefinger zomrel už túto sériu, aby v poslednej bola najväčší villain Cersei a my by sme si jej smrť vychutnali. Ale uvidíme uvidíme.

 

August 2017

 

V auguste sa síce končí Game of Thrones, ale začína sa nová, v poradí už dvadsiataprvá séria South Park! Hrooooooooozne sa teším, South Park je síce vulgárny animák, ale tak dokonale paroduje súčasné (nielen) politické dianie, že to je až hilariózne <3 So slzou v oku budem spomínať na 20. sériu, ktorá bola de facto o Trumpovej prezidentskej kampani :D Jaaaaaj nasmiala som sa, good times, good times. Prvá časť pôjde von 23. augusta :)

 

September 2017

 

V septembri sa chystá veľká vec – release hry *chvíľka napätia…….. ešte chvíľu…. ok už* Divinity: Original Sin 2! Kto nehral jednotku, akoby ani nežil. Seriózne. Zhruba tak, ako keď nie si na Facebooku, akoby si ani neexistoval. Čiže rýchlo rýchlo zohnať a dohrať jednotku a potom môžeme spolu upierať zraky na kalendár a zbožne očakávať príchod tohto klenotu :) Na naše počítače zavíta najskôr 14. septembra.

 

Október 2017

 

Hold the horses, hej?! Lebo kámobrácho, 6. októbra je nielen piate výročie mojej svadby (jesus som stará), ale!!!!!! Do kín príde aj Blade Runner 2049, čo je film, ktorý hádam nemusím predstavovať. A ak hej, tak tiež sa dá vopred pozrieť pôvodný Blade Runner ;-) Buďte pripravení!

 

November 2017

 

Neviem či toto nie je trochu hipsterská undergroundová vec (teda u nás, nie vo svete), ale 10. novembra vychádza hra Ni no kuni II. Už na prvý pohľad uvidíte, že je to japonská záležitosť s grafikou ako od štúdia Ghibli, čo je SKVELÉ a každý, kto má tú možnosť, by si mal tieto hry zahrať. No pochopím, ak si niekto nepotrpí na japonskej anime/hernej scéne. Still, u mňa to je veľký titul a teším sa preveľmi :)

 

December 2017

 

No okrem toho, že budú VIANOCE (duh!), tak príde do kín aj nový Star Wars: The Last Jedi :) Pravdupovediac mňa Star Wars až tak neberie, teda….. až TAK ako napríklad LOTR. Ale chodím na to do kina hneď ako filmy vyjdú a užívam si to najviac ako v rámci svojej „pro-fantasy“ duše dokážem, takže aj tentoraz budem 15. decembra naklusaná v kine s popcornom a neperlivou minerálkou :)

Tak čo, trafila som sa vám aspoň trochu do vkusu? Dúfam, že sme našli nejaké spoločné styčné body :)