Sme vo finále!!!

Ahojte! Po dlhšom období počas ktorého sa v mojom osobnom živote diali turbulentné zmeny (ale pozitívne! :)) som sa opäť vrátila, a to rovno s dobrými správami. Niektorí z vás určite zaregistrovali prebiehajúcu súťaž Bloger Roka 2014, v ktorej sa môj blog v kategórii Život, umenie a kultúra umiestnil tak vysoko, že sa kvalifikoval až do finále tejto súťaže, woohoo! :) Ťažko sa mi vyjadruje ako veľmi sa teším, možno pomôže tento obrázok:

 

Zerg_Rush_in_Google_search

Toto asi vyznie pateticky, ale blogujem už straaaaašne veľa rokov a vždy som mala obavu, že keď bloger opustí mega platformu akou pre mňa bolo zázemie na blog.sme.sk (a pre iných to môžu byť podobné servery), tak je odrazu sám, bez podpory, bez zviditeľnenia a nakoniec aj bez čitateľov. Je naozaj veľmi VEĽMI ťažké udržať si čitateľskú základňu na ktorú je človek zvyknutý zo špecializovaných blogových portálov. Keď som však už do toho išla, išla som do toho naplno. Nebudem rozoberať koľko peňazí to nakoniec chcelo, koľko nervov a doprosovania sa najrôznejším programátorom, manželovi (prosím ťa nakódiš mi ešte takýto widget?), grafikom a koľko sklamania, keď Facebook zmenil algoritmus na zobrazovanie príspevkov (hint hint: zobrazuje ich čoraz menšiemu počtu vašich vlastných fanúšikov, čím vás priamo tlačí k platbám za reach). Ale s tým všetkým sa dá vysporiadať, nakoniec, blogovanie je hobby a hobby by to aj malo ostať.

No a potom príde chvíľa, kedy vás vaši drahí priatelia nominujú na Blogera Roka 2014 a vy s údivom sledujete ako naskakujú lajky :) Neexistuje lepšia satisfakcia za všetko to vynaložené úsilie, prisahám! :) Týmto príspevkom som sa vlastne chcela z hĺbky svojej gejmerskej duše poďakovať VŠETKÝM, ktorí môj blog podporili, ale aj tým, ktorí podporili iné blogy, pretože súťaž vnímam v širšom kontexte ako podporu slovenských blogerov ako takých a mám pocit, že u nás tradícia „sledovať svoj blog“ ešte stále dosť chýba. Veľmi sa teším, že na základe súťaže sa zviditeľnili tie najkvalitnejšie blogy na Slovensku, ktoré sa predtým nikdy nepodarilo zhromaždiť na jednom mieste a prelistovať si nimi, to je jedno obrovské plus za ktoré ďakujem, objavila som mnoho blogov, ktoré už mám v bookmarkoch :)

Chcem povedať ešte jednu vec. Samozrejme, že by som vo svojej kategórii súťaž rada vyhrala, ale nie je to pre mňa až také dôležité ako by sa mohlo zdať. Najväčší prínos totiž vnímam v zviditeľnení tém, ktoré môj blog ponúka – a to sú na Slovensku stále máličko zastúpené témy ako fantasy, scifi, horor, počítačové a konzolové hry, komiksy, internetová popkultúra. Pokiaľ postup do finále pomôže môjmu blogu o niečo úspešnejšie šíriť tieto témy na Slovensku, potom pre mňa súťaž splnila svoj účel a viac ani žiadať nemôžem :)

Ešte raz jedno veľké ďakujem organizátorom za dobrú prácu, dobrý nápad a ešte lepšie prevedenie!

 

Ak si chcete pozrieť finalistov, nájdete ich tu:

banner-bloger-roka_300x300_hlasuj-300x300