Stardew Valley sa na nás valí

Každý, kto ma pozná, vie, že mám slabosť pre pixel art, hru Starbound a záhradkárčenie. Úžasnou zhodou náhod som nedávno našla hru, ktorá všetko toto kombinuje a naviac vyjde už tento mesiac! Neveríte? Tak poďte na návštevu do Stardew Valley!

 

stardew02
stardew04
stardew03

Čo to je?

Stardew Valley je nová indie hra, ktorá je pozoruhodná tým, že ju takmer celú vytvoril JEDEN-JEDINÝ človek. Volá sa Eric Barone (na internete viac známy ako ConcernedApe) a má púhych 24 rokov. Týpeček vyštudoval computer science a keďže vyrastal na hrách ako Chrono Trigger a Harvest Moon, jednoducho sa rozhodol, že vytvorí hru akú by sám rád hral. Dá sa povedať, že vytvoril „simulátor života na vidieku“ (keď si pozriete prvé letsplaye, tak presne o tom je intro hry – už sa vám nechce makať deň a noc v kancli, a tak vyrazíte do starého domu po dedkovi na dzedzinu :)). Zároveň však ide o plnokrvné RPGčko, kde rozhodne máte čo vylepšovať – od skillov ako farmárčenie, chytanie rýb, či zháňanie potravy v divočine až po zvádzanie opačného pohlavia :) Rozhodne odporúčam napríklad tento letsplay priamo od publishera hry, spoločnosti Chucklefish (mimochodom, sú to tiež tvorcovia môjho milovaného Starboundu heart emoticon).

stardew05
stardew07
stardew08
stardew09

A čo ešte?

Okrem krásnej grafiky nás čaká aj super hudba (áno, aj tú si urobil sám ConcernedApe) a straaaaašná spústa contentu. Žiaľ, zatiaľ iba singleplayerového. Multiplayer je stále vo vývoji a podľa vývojárov ešte pár mesiacov bude. Preto keď hra tento mesiac vyjde (26. februára), dočkáte sa len singleplayer zážitku, a to za necelých 15 dolárov. Ak vám ešte stále nie je jasné, o aký typ hry vlastne ide, pozrite si trailer. Jedno video viac než tisíc slov :) Ja osobne určite hru kupujem v momente, ako vyjde a držím chalankovi palce. Na 24-ročného progoša je to impresívny výkon, o čom svedčí aj fakt, že sa tejto hry ujal pomerne vyberavý publisher Chucklefish. Osobne veľmi dúfam, že sa hre bude dariť aj po finančnej stránke, nech sa k nám časom dostane aj multiplayer a kľudne aj desať rozšírení :)

Tak čo, zaujal vás tento zvláštny mix žánrov?