Knihy na tento mesiac 

Tohtomesačná nádielka kníh a prečo práve tieto:

 

Nie, nedostávam knihy zadarmo ako vďaku za prínos do blogerskej sféry (zatiaľ. Týmto by som rada oslovila Martinus, aby to zvážil…) Ale som rada, že popri iných úchylkách a anomáliách, ktoré som si vypestovala sa “urodila” aj jedna prospešná. Knižná.

Raz za mesiac alebo dva (podľa toho ako mi ide konzumácia obsahov :)) si urobím takýto anglicko-slovenský nákup. V mesiaci máj to vyhrali tieto knihy:

 

Že strašne rozdielne? Úplne. Možno by z toho dobrý psychológ (psychiater? Nikdy neviem rozdiel…) vyčítal niečo o mojej povahe. O nekonzistnosti v záľubách a snahe “vedieť o všetkom všetko”. Ale ja sa na to dívam pozitívne. Našťastie mám možnosť absolútne slobodne nasledovať veci, ktoré má v danom období zaujímajú. No dobre, možno nikdy nebudem majster sveta v kníhviazačstve a nedostanem Pullitzera za písanie, ale každý mesiac si robím radosť tým, čo mi práve chodí po rozume. A hej, je to aj kompost! :D Prečo? Lebo pestujem bylinky, that’s why. A strašne ma mrzí, keď doma (a.k.a v byte) vyhadzujem do smetí veci o ktorých tuším, že by sa hodili do kompostu a našli by v prírode ešte ďalšie využitie.

A teda! Celý tento postík vás mal vlastne informovať o tom, čo čítam a o čom sa tu možno vyskytnú nejaké tie nadšené alebo zhrozené reviews. (Naposledy som bola nadšená a zhrozená zároveň z tejto knihy). A keď sa všetko podarí ako má, tak ešte tento týždeň príde toto a už budeme na máj kompletní. Je to divné? A že žiadna beletria? Veď som písala, že beletriu takmer nečítam. It’s not a bug, it’s a feature ;)