Unboxing Pillars of Eternity Collector’s Edition

Čauky mňauky. Ako som avizovala už pred dvoma rokmi, backla som Pillars of Eternity. Podporila som ju hneď ako ju šupli na Kickstarter a dala som im dosť peňazí na to, aby mi za ne poslali luxusnú kolektorskú edíciu. Tá včera (28.4.2015) konečne dorazila, a tak som sa rozhodla nafotiť jej unboxing :) Mala som ideálne podmienky – slnečný deň, čas a zvedavého kocúra. Poďte sa teda pozrieť čo všetko sa nachádza v kolektorke Pillars of Eternity.

 

IMG_3664

Krabica – OK

Hra prišla v štandardnej krabici (asi 30×24 cm) od skvelých Paradox Interactive. Hneď ako som na obale videla odosielateľa, poskočilo mi srcco a chcela som to celé rozdriapať ako svoje vianočné darčeky :D Potom ma manžel stopol, že však „budeš to chcieť fotiť na blog tak si to nepotrhaj“. Ešte, že ho mám. Nuž tak, veľmi opatrne som dala dole priesvitný obal, ktorý vidíte na fotke vyššie. Na krabici neboli žiadne vady ani chyby, takže zatiaľ vsjo vparjadke.

IMG_3668
IMG_3666
IMG_3669

List od Obsidianu – OK

Dopredu som vedela, že krabica nebude obsahovať DVD so samotnou hrou. Ešte v marci totiž Obsidian rozosielal info o tom, že vylisovať DVDčka nejaký čas trvá a ak by to robili vopred, hra by pravdepodobne leakla von ešte pred vydaním, čo si nikto nechcel zobrať na triko. Takže všetko rozoslali bez fyzickej kópie hry a v deň vydania hry nám poslali naše Steam alebo GOG kľúče. Ja som bola s týmto riešením celkom spokojná, len škoda, že cesta balíka z USA k nám zabrala viac ako mesiac :-/ Nuž a toto vlastne vysvetľoval list od tvorcov hry – dôvody, prečo v krabici nenájdeme médium s hrou.

IMG_3670

Textilná nášivka – super

Hneď prvá vec, ktorá na mňa po liste z krabice vyskočila, bola textilná nášivka s logom Pillars of Eternity. Dá sa našiť aj nažehliť a s kvalitou som veľmi spokojná. Má pekné výrazné farby, fajn veľkosť a žiadne vady. Posúďte sami:

IMG_3672
IMG_3673

Bohužiaľ, v tejto chvíli sa do diania zapojil aj môj kocúr, a už sa mi nepodarilo zbaviť sa ho :D Ach Bilbo Bilbo!

IMG_3675

Mapa sveta – katastrofa

Kiežby všetko bolo také bezchybné ako nášivka! Keď som z priesvitného obalu vytiahla látkovú mapu sveta Eora (má asi veľkosť A3), čakalo ma fakt nepríjemné prekvapenie. Dúfam, že to bude na fotkách vidno, pretože „potlač“ buď odflákli alebo sa vykašľali na to, aby mi poslali kus bez závady. Samozrejme, budem reklamovať. Myslím, že za 160 dolárov si zaslúžim viac ako chybnú mapku :(

IMG_3677
IMG_3678
IMG_3679

Zápisníček – OK

Chváááála Ilúvatarovi, že ďalší item v balíku – zápisníček – už bol v poriadku. Snažila som sa strany nafotiť tak, aby bolo aspoň trošku vidieť potlač (sú na nej jednotlivé NPC charaktery a iné výjavy), ale asi sa mi to moc nepodarilo :( Potlač je naozaj slabulinká a to je asi dobre, nakoniec, človek chce vidieť to, čo píše, nie podkladové obrázky :)

IMG_3680
IMG_3686
IMG_3687
IMG_3688

Manuál – hm, OK

Manuálik je bohužiaľ čiernobiely a dosť o ničom, ale nemá žiadne vady. Čakala som niečo grand, ako bývajú Prima Strategy Guides, proste veľkú bichľu napchanú informáciami a plnofarebnými obrázkami… A skutočne ju mám, ale poslali mi ju len v digitálnej podobe :( Nuž, zmierila som sa s tým, ale škoda. Nemám vo zvyku študovať takéto materiály pri počítači, ale pekne pohodlne zababušená v posteli s mačkou na kolenách…

IMG_3682
IMG_3684

Podložka pod myš – fajn

Na podložku som sa celkom tešila, lebo je to rare item, ktorý sa asi mimo kolektorky nebude dať zohnať. Takže tí, ktorí podložku odo mňa vyhráte, ceňte si ju! :D (mám dve :)) Je však dosť malá, najmä ak ste zvyknutí asi na 4x väčšiu a pohodlnejšiu. Nuž, nevadí, aspoň je pekná sýtofarebná a nemá žiadne quirks.

IMG_3691

Pohľadnica s odkazom – OK

Pohľadnica bol asi len tak milý finishing touch, lebo reálne využitie nemá.  Obsidian mi na nej ďakuje za support a ja im naspäť odkazujem – pošlite mi poriadnu mapu! :D Ale nie, myslím, že by som podporila aj pokračovanie hry, hlavne ak do budúcna vychytajú bugy a dajú si trochu viac záležať na contente (v hre je podľa mňa strašne málo side questov, ako aj postáv do party a príbeh má zlý pacing). Ale ja to porovnávam s kráľom RPG žánru Baldur’s Gate, takže tam je ťažké zvíťaziť :)

IMG_3692
IMG_3694

Tričko – priemerné

Na tričko som sa taaaaaaaaaaak tešila! Hrdo nosiť Pillars of Eternity na prsiach, kto by po tom netúžil? Obsidian nám však dal na výber len veľkosť trička, ženský/mužský strih im nič nehovorí a takisto ani iná farba ako čierna (neznášam čiernu, vôbec ju nenosím). Takže tak :( Dúfam, že v budúcnosti bude na trhu viac PoE tričiek, hneď by som si kúpila nejaké zelené alebo modré. Na druhú stranu, to sú len moje subjektívne výhrady a väčšina ľudí bude s tričkom pravdepodobne spokojná. Páči sa mi, že je pomerne dlhé (ja som hrozne vysoká a aj mne siaha hlboko pod bedrá), čo je super. Objednala som si S-ko a je mi trochu veľké, ale to je stále lepší prípad, ako keby bolo malé – čo je častý neduh výrobcu Jinx, ktorý si podľa všetkého zobral pod krídla aj PoE tričká. Vám sa tričko páči? Chceli by ste ho?

IMG_3695

 

Tak a to je všetko, čo mi prišlo :) Mnoho ďalšieho contentu som dostala len v digitálnej podobe (soundtrack, Prima Strategy Guide Pillars of Eternity, novelu, kuchársku knihu….). Vlastne čo vám bude vypisovať, urobím vám rovno screenshot! :D

 

poe_odmeny

 

Aaaand that’s all folks! Dúfam, že sa vám fotky páčili a ja si teraz utekám ľahnúť k svojmu spinkajúcemu kocúrovi, kým je rozospatý a teplučký a furry a made of warm ^_^