Aj ty môžeš byť Táta Geek!

Či už ti úloha otca dýcha na krk, alebo je stále otázkou vzdialenej budúcnosti, na trhu je kniha, ktorá ti s týmto poslaním pomôže. Teda, ak chceš, aby z teba bol otec-geek. A kto by nechcel byť otec-geek? :D (pre budúce maminky je kniha vhodná tiež – niečo tej svojej nerd polovičke predsa darovať musíte! :)) Nejde pritom o žiadnu novinku, kniha sa v našom česko-slovenskom priestore dá kúpiť od roku 2012 a volá sa:

tata_500

 

Táta Geek s podtitulom „Výchova generace geeků 2.0“ sa snaží oteckom uľahčiť vymýšľanie parádnych aktivít pre svojich malých čertov tým, že ponúka návody na vonkajšie aj vnútorné aktivity.

Dokopy ich v knihe nájdete 30, a to od úplne ľahučkých (vytvor svoj vlastný komiks, urob deťom geekovskú omaľovánku či pirátske mapy pokladov),  stredne ťažkých (rodičovskú RPG hru na hrdinov), až po náročnejšie projekty (domáce letné kino, háčkované vrecko na D&D kocky). Zaujala ma aj kapitola o zeleni pre geekovské deti – obsahuje zaujímavé eko-projekty ohľadom kompostu a hydropónie.  Kniha však uspokojí aj náročnejších tatkov, ktorí majú väčšie deti a chcú im potrápiť hlavičku binárnym kalendárom, zosilovačom bezdrôtového signálu či výrobou lampičky z Lega.

Nebojte sa, nejde o žiadny wall of text, kniha obsahuje kopu obrázkov a podrobných návodov tak, aby vám každý projekt čo najviac uľahčila. Pri každej aktivite v prehľadnej tabuľke zosumarizuje princíp, náklady, náročnosť, časové nároky, použiteľnosť a pomôcky, ktoré budete potrebovať, takže zhruba viete, do čoho sa púšťate.

Mimochodom, kniha má svoj pôvod na blogu GeekDad, ktorý naďalej produkuje zaujímavé projekty (áno, má aj podstránku Gaming :)). Tak čo, chcete byť poriadny otec geek? ;)