Nový nekonečný príbeh?

Nedávno som si po dlhokánskom čase opäť pozrela Nekonečný príbeh a musím priznať, že ten film aj po desiatkach rokov nestratil svoje čaro a stále dokáže zahriať moje cynické srdce :) Niektoré filmy jednoducho majú nadčasovú hodnotu. Je však zaujímavé, že som si ho pozrela v pôvodnom anglickom znení a bavili ma mená postáv, ktoré som dovtedy poznala len z českého dabingu (ktorý je, mimochodom, úplne skvelý). Tak napríklad, pamätáte si Kamenožrouta? To je Rockbiter. Noční Hejkal je Nighthob a špeciálne ma pobavil Sandonoriko (také tie modré svietiace sfingy), čo je v pôvodnom znení jednoducho „Southern Oracle“ :)

Chcela som však písať o inom. Nedávno som narazila na krásne concept arty venujúce sa práve Nekonečnému príbehu, a to ma vlastne inšpirovalo k opätovnému zhliadnutiu filmu. Neviem či ide o vizuály k chystanému remaku alebo si to niekto nakreslil len tak pre radosť, ale zaujímavé sú určite. Posúďe sami:

 

neverending_story_redesign_02
neverending_story_redesign_05
neverending_story_redesign_08
neverending_story_redesign_01
neverending_story_redesign_07
neverending_story_redesign_04
neverending_story_redesign_06
neverending_story_redesign_03

V súvislosti s Nekonečným príbehom mám takú smiešnu príhodu z osobného života. Keď som so svojím manželom prvýkrát hovorila o tomto filme, obaja sme sa rozplývali nad tým aký je skvelý a ako veľmi nás ovplyvnili nielen krásne postavy ako Falko, Atrej a kráľovná fantázie, ale aj potvory ako vlk Gmork. V tej chvíli sa môj manžel zháčil, že tak teda prrr, Gmork rozhodne nebol tá najstrašidelnejšia príšera vo filme, on sa vraj ako dieťa oveľa viac bál veľkej korytnačky Morly. Na tom som sa instantne rozrehotala, lebo čo už je na starej korytnačke také desivé, nie? :D Manžel mi na to však s vážnou tvárou hovorí: „Gúľala očami a KÝCHALA!!!“ :D Bolo to vraj také zlé, že ako malý chlapček zakaždým pribehol k televízoru a kým tam bola Morla, telku vypol. Toto sa opakovalo niekoľkokrát, kým jeho rodičia pochopili prečo tú telku vlastne vypína :D Dodnes mi to pripadá hrozne milé, ale aj smiešne. Omg, kýchajúca korytnačka!

Tak a aby bol tento nostalgický článok naozaj kompletný, tu je link na kompletný soundtrack k tomuto nádhernému filmu, ktorý vás zaručene katapultuje to detstva :) Priznávam, mala som ho pár dní na loope a neľutujem!

Ak by ste sa v tom zamotali rovnako ako ja, Martinus ponúka knihu Nekonečný príbeh (konečne aj v slovenskom preklade, takže ho môžete čítať aj svojím ratolestiam :)). Knižka vám to celé objasní ešte lepšie a možno na chvíľu zabudnete, že ste dospelák, ktorý si už snívať vlastne ani netrúfa…

 

Nekonečný príbeh