Zaľúbení do Saurona, časť druhá

Áno, áno :) Internety ešte stále uctievajú Saurona a venujú mu pozornosť nielen v jeho finálnej – Sauronovskej – podobe, ale aj v podobe Annatara či Mairona. Dnešná posledná časť článku však ukáže Saurona už aj v jeho škaredšej, skazenejšej forme a ja dúfam, že budete mať rovnako ako ja dobrý pocit z toho, čo všetko sú šikovní umelci schopní zobraziť podľa pár písmenok. Oh a mimochodom, jeden z prvej štvorice obrázkov pochádza od nášho starého známeho slovenského umelca Apterusa. Uhádnete ktorý to je? :) No a ako vždy, nezabudnite, že všetky obrázky sa dajú rozkliknúť na svoje full-size verzie.

 

sauron_by_apterus-d8h2a9v
sauron_by_grimhel-d8ch0qo
sauron_by_kimberly80-d6fizza
sauron_gorthaur_by_gerwell-d6ho6w9

naked_sauron_by_art_calavera-d7ihswf
sauron_the_deceiver_by_rosythorns-d82hjdq
sauron__by_hybridgothica-d28sjal
sauron_the_deceiver_by_danikyaroslavtomyn-d5ip0jw

Mimochodom, všimli ste si niekedy, že jediný, koho prsteň nerobil neviditeľným, bol práve Sauron? Pozrime sa spolu na tento obrázok z filmu:

Sauron_lotr

Existujú mnohé fanúšikovské teórie o tom, prečo to tak je. Predtým, než napíšem tú svoju, by som však chcela poznať váš názor. Myslíte si, že Sauron vedel prsteň ovládať natoľko, že sa mohol rozhodnúť či chce alebo nechce byť neviditeľný? Mohol ho prsteň vôbec urobiť neviditeľným? Vo vojne, ktorú neustále viedol proti slobodným národom Stredozeme by to vlastne bola len výhoda.

No a ako bonus som nedávno na youtube KONEČNE našla HD verziu Galadrielinho súboja so Sauronom, ktorý je taký epický, že si ho jednoducho nemôžem nechať pre seba. Galadriel tam síce vyzerá ako z hororu Grudge, ale proti Sauronovi to zafungovalo, so who am I to judge, right? :D