Koníky zo Stredozeme

Kto ma pozná, vie, že mám tak trochu úchylku. Na Stredozem, na hry, na hry zo Stredozeme…. a teda najmä na Lord of the Rings Online. Hrám túto onlajnovku už nejeden rok a výsledok je taký, že keď už má človek najvyšší level, takmer najlepší gear a všetky questy splnené, musí si nájsť… inú zábavku :) U mňa je to zbieranie koníkov. Mohla by som sem dať screenshot každého jedného až kým by som neodfotila celú svoju stajňu (je úctyhodná, nemám ani len spočítané koľko koní za tie roky vlastním). A odkiaľ sa tie rôzne kone vlastne berú? 

Nuž, ak LOTRO nehráte, potom vedzte, že koníky neustále pribúdajú. Každá frakcia má jedného až dva získateľné kone (napríklad elfovia v Rivendelli, elfovia v Lothlóriene, Lossoth vo Forocheli, ľudia v Bree, hobiti v Shire ale napríklad aj divosi z Dunlandu či Rohirrimovia (nie, ešte nie z Edorasu) z Gap of Rohan (akási úvodná lokácia pred vstupom do samotného Rohanu, ten však v hre ešte nie je, datadisk s týmto územím by mal prísť na naše harddisky niekedy na jeseň pod názvom Riders of Rohan). Naviac špeciálne (obvykle naozaj podarené, ale nie veľmi “vážne”) koníky (a poníky! nezabúdajme na naše nižšie rasy ako sú hobitkovia a trpaslíci) sa dajú získať na každoročných festivaloch (býva ich niekoľko – jarný, letný, jesenný, zimný no a potom výročný alebo “Anniversary festival”, ktorý sa koná na počesť výročia hry samotnej – tento rok je to už piate!). Ak vás zaujíma vizáž jednotlivých koníkov, kliknite si na obrázok nad článkom alebo sem.

No a ešte jeden bonusový obrázok – špeciálny koník z tohtoročného (ešte stále prebiehajúceho) výročného festivalu – tzv. Fireworks laden horse (doslova “ohňostrojmi naložený kôň”). V tomto vydaní dokonca poník. No nie je podarený? :}